TESMER DENİZLİ ŞUBEMİZ ORGANİZASYONUNDA EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Seminerde, Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ açış konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan YAVAŞ; ülke ve mesleki gündem hakkında değerlendirme bulundu. Meslek mensubu olabilmek için Eğitim – Staj – Sınav aşamalarından oluşan zorlu süreci anlattı.

Açış konuşmasının ardından Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, katılımcılara geniş perspektif sunan bir sunum gerçekleştirdi.

Başkan KEÇECİ sunumunda; öncelikle Mali Müşavirlik Ruhsatına sahip olabilmenin, hiçbir meslekte olmadığı kadar meşakkatli bir süreç olduğunu ifade etti. Mali Müşavirlik müessesinin esnaf için, tacir için, sanayici için, işadamı için, kısacası iş dünyası için büyük önem arz ettiğini vurguladı. İş dünyasında ekonomi okur yazarlığının çok düşük oranda olduğunu, bu nedenle bu açığı Mali Müşavirlerin kapadığını belirtti. Mali Müşavirlik Mesleğinin ülke ekonomisi için taşıdığı önem çerçevesinde geleceğin meslek mensuplarından beklentileri anlattı.

Seminerin sonunda Denizli SMMM Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ; Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ’ye plaket takdim etti.Tarih: 11.10.2018

Denizli SMMMO
http://www.denizlismmmo.org/