Denizli SMMM Odası

   Anasayfa      Arşiv      Eski Sitemiz      İletişim

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   


ODAMIZIN 28. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI - Denizli SMMMO

Ana Menü

 Son Haberler

e-Birlik Üye Girişi
e-Birlik Üyelik Modülü

 ODAMIZIN 28. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

ODAMIZIN 28. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 03.05.2018 - 14:54:59 


ODAMIZIN 28. KURULUŞ YILI, MESLEK MENSUPLARIMIZIN ve PROTOKOLÜMÜZÜN KATILIMIYLA, 2 MAYIS 2018 TARİHİNDE, COŞKU İÇERİSİNDE KUTLANDI. Haberin devamına ulaşmak için tıklayınız.


2 Mayıs 2018 Çarşamba günü, Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda, Meslek Mensuplarımız ve Kurumlardan Davetliler, önce Kahvaltıda bir araya geldi. 
 


 
TÜRMOB Genel Başkanımız Masis YONTAN, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyemiz Rıfat NALBANTOĞLU, İzmir SMMM Odası Başkanı Vedat ADAK, Denizli Vergi Mahkemesi Başkanı Ali AKDEMİR, Mali İdarenin Temsilcileri, Pamukkale Üniversitesi İ.İ.B.F. Dekanı Prof.Dr. Hakan SARITAŞ ve Öğretim Üyeleri etkinliğimize katılım sağladılar.
 

Kahvaltının ardından, Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ açış konuşması yaptı.

 

Başkan YAVAŞ;

“Yasal olarak birçok meslek, Cumhuriyetle birlikte tanınmış ve meslek yasaları ihdas edilmiş iken Muhasebe Mesleği, 1989 yılında yasal statüsüne kavuşabilmiştir. Mesleğimiz, 3568 sayılı kanunun yayınlanmasından günümüze önemli bir yol kat etmiştir.

Anayasanın 135. maddesine istinaden kurulmuş meslek örgütü olan TÜRMOB'un 1989 yılında kurulmasıyla birlikte; Türkiye, ekonominin kayıt ve denetim görevini, disiplin ve sorumluluk içinde yerine getirmeye çaba sarf eden büyük bir mesleki örgütlenmeye kavuşmuştur. Bu çerçevede; Denizli SMMM Odamız da, 2 Mayıs 1990 tarihinde tüzel kişilik kazanmıştır. O gün, 295 üyesiyle kurulan Odamız, bugün 1212 üyesiyle ilimiz ve ülkemiz ekonomisi için hizmet vermektedir.

Birliğimiz TÜRMOB ve Odalarımız, ülkemizin ve mesleğimizin genel çıkarlarını göz ardı etmeden çalışan meslek mensuplarımızın; birlik ve beraberliğini, ekonomik ve sosyal olarak gelişimini sağlama gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Odalarımız; meslektaşlarımızın birliği, dayanışması, gelişmesi ve mesleğimizin onuru için büyük önem arz etmektedir.

 

Odalarımız; ülkemizde demokrasinin yerleşmesi için, adaletin sağlanması için, hesap verebilirlik ve şeffaflık için hayati önem taşımaktadır.


Hep birlikte, mesleğimize ve geleceğimizin teminatı olan odalarımıza sahip çıkalım” dedi.

 
 
TÜRMOB Genel Başkanımız Masis YONTAN ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU da günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını yaptılar. TÜRMOB Genel Başkanımız konuşmasında; Denizli Mali Müşavirler Odasının, Türkiye’nin en büyük ve en önemli Odalarından biri olduğunu, kuruluşundan bugüne büyük çalışmalar yaptığını ve çok önemli projelere imza attığını belirtti.
 
Konuşmaların ardından, 3 yıllık staj ve sınav sürecini başarıyla tamamlayarak SMMM Unvanını almaya hak kazanmış yeni meslek mensupları için Ruhsat Töreni yapıldı. SMMM Pınar KABASOLUK, SMMM Sümeyra YILMAZ, SMMM Nevzat SERİN ve SMMM Tolga DİREK’e Meslek Ruhsatları takdim edildi.
 
 
Ruhsat Töreni sonrasında, TÜRMOB Genel Başkanımız Masis YONTAN ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU’na plaket takdim edildi.
 
Program çerçevesinde, AVIVASA Yetkililerince, “Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sistemi” hakkında sunum yapıldı.

 
 
Etkinliğin son bölümünde, Psikolog Kutay ÜRKMEN, “Gülümsemenin Büyüsü” konulu bir sunum yaptı. Katılımcılar bu sunum sürecinde çok keyifli anlar yaşadılar.
 

 

Etkinliğin ardından, Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ ve beraberindeki Heyet, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN’ı makamında ziyaret etti.

 

 
Son olarak TÜRMOB Genel Başkanımız Masis YONTAN, Denizli SMMM Odamızı ziyaret ederek program tamamlandı.
 


 Ekleyen :  DSMMMO

 
 Ekleyen :  DSMMMO

 Kategori   - HABERLER

Hatırlatmalar
  ETİK BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ 01.02.2017 17:31:35
  DENİZLİ SMMM ODASI WEB SİTESİ ANDROİD UYGULAMASI 29.06.2015 10:55:00

Takvim

Mayıs 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Gündem

Ana Sayfa | Künye | Arşiv | Eski Sitemiz | Gizlilik Politikasi | İletişim

Sosyal Medya Hesaplarımız
  © Copyright Denizli SMMMO 2011
Tüm Hakları Saklıdır.
Düzenleme: