Denizli SMMM Odası

   Anasayfa      Arşiv      Eski Sitemiz      İletişim

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   


DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN - Denizli SMMMO

Ana Menü

 Son Haberler

e-Birlik Üye Girişi
e-Birlik Üyelik Modülü

 DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
 Yazı Boyutu

 Tarih : 07.03.2018 - 17:22:08 


Muhasebe Haftası ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, Odamız, bayan meslek mensuplarına özel bir dizi etkinliğe imza attı. Ayrıntılar için tıklayınız.


Denizli Mali Müşavirler Odamız organizasyonunda, Bayan Meslektaşlar, Wernuar Restaurant’ta gerçekleşen Kahvaltıda biraraya geldi. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın pekiştirildiği etkinliğe, Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katılım sağladı.

Bayan üyelerimize yönelik bir diğer etkinlik ise, Oda Binasında gerçekleşen “Ekonomi ve Kadın” konulu Söyleşi oldu. Söyleşinin açış konuşmasını Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ yaptı.

Başkan YAVAŞ;  8 Mart 1857 tarihinde, Amerikan'ın Newyork kentinde, kadın işçilerin yoğun çalışma süresi ve düşük ücretler nedeniyle, çalışma şartlarının iyileştirilmesi için verdikleri mücadele sonucunda 8 Mart, o günün mücadelesi adına ülkemizde de, 1921 yılından beri emekçi kadınlar günü  olarak anılmaktadır.”

Mali Müşavirler Odası olarak; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, politik ve ekonomik haksızlıkların giderilmesi, cinsel ayrımcılığın sona erdirilmesi, kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi, saygın yaşam ve insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduğuna inanıyoruz.”

Ancak, günümüz bilançosuna baktığımızda; 2017 yılında 409 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Yüzlerce kadın, cinsel şiddete maruz kaldı. Çocuk yaşta evliliklerin önü maalesef açıldı. Kadınlarımızın yaşam tarzına yönelik saldırılar arttı.”

Kadınlarımızın çalışma istatistiklerine baktığımızda, Türkiye’deki kadınların %28’i istihdam edilirken, AB Ülkeleri ortalaması %60’dır. Bu oran da, bir nevi neden gelişemediğimizin bir göstergesidir.”

“Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK; ‘Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse o sosyal toplum felçlidir.’ diyerek konunun önemini vurgulamıştır.”

“Bu vesile ile tüm emekçi kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlarım” dedi.

Açış konuşmasının ardından, İzmir Milletvekili Doç.Dr. Selin Sayek BÖKE, “Kadın ve Ekonomi” konulu Söyleşi’nin sunumunu gerçekleştirdi. Ekleyen :  DSMMMO

 
 Ekleyen :  DSMMMO

 Kategori   - HABERLER

Hatırlatmalar
  ETİK BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ 01.02.2017 17:31:35
  DENİZLİ SMMM ODASI WEB SİTESİ ANDROİD UYGULAMASI 29.06.2015 10:55:00

Takvim

Haziran 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Gündem

Ana Sayfa | Künye | Arşiv | Eski Sitemiz | Gizlilik Politikasi | İletişim

Sosyal Medya Hesaplarımız
  © Copyright Denizli SMMMO 2011
Tüm Hakları Saklıdır.
Düzenleme: